РЕЖИСЕР.ОРГ

Громадська організація “Режисер.Орг” зареєстрована у місті Херсоні 25 квітня 2014-го року. Організація представляє інтереси кіномитців та кінопоціновувачей (глядачів). Серед основних завдань об’єднання – сприяння відродженню українського кінематографа, анімації та розвитку інтересу серед українськиї та іноземних глядачів до українського мистецтва, формуванню творчої еліти та культурній освіті молоді.

 

Початок історії руху: червень 2012-го року, ще не маючи формального статусу ГО і функціонуючи, як ініціативна Арт-група Режисер.Орг почали проводити у місті Херсоні творчі зустрічі, лекторії, кінопокази, кіномарафони (наш формат творчих резиденцій, в ході яких виробляються нові фільми). Серед визначних подій цього періоду: кіномарафон “Фільм за 48 годин”, кіномарафон “Фільм за 48 годин. Сіквел”, “Фільм за тиждень”, творча резиденція “Херсон-Документ” та через рік “Херсон-Документ 2”.

Були проведені якісні кіноосвітні заходи: майстерні ігрового кіно від Олега Сєнцова, документального кіно від Романа Бондарчука, Наталії Машталер, Дмитра Тяжлова.

 

24 грудня 2012-го проект визнано херсонськими блогерами «Відкриттям року» в інформаційному просторі регіону.


1 квітня 2014-го року пройшли Статутні збори на яких було прийнято рішення зареєструвати громадську організацію. 25 квітня 2014-го року видано свідоцтво про реєстрацію громадської організації №1418753.

 

За час існування організації та арт-групи було проведено більше 400 заходів, знято близько 120 роликів і фільмів. Надавались консультації, щодо створення фільмів у Херсоні, а також у молодих авторів була можливість безкоштовно представити свій фільм у регіоні та отримати перший фідбек, щодо сприйняття свого творчого доробку, від широкого загалу.

2 жовтня 2014-го року, при громадській організації “Режисер.Орг”, засновано Клуб українського кіно, в рамках якого херсонські глядачі мають можливість дивитися класичне та нове українське кіно, а також кіно херсонських авторів.

 

Починаючи з травня 2015-го, у колаборації з громадською організацією “Нова Генерація”, почав роботу Херсонський DOC.Клуб – центр медіа-просвіти Docudays Ua. В рамках проекту херсонці мали можливість ознайомитись з сучасним документальним кіно, дізнатись більше про права людини та обговорити наявні в українському суспільстві проблеми та шляхи їх вирішення.

 

У лютому 2016-го актив організації почав роботу над реалізацією давньої мрії – створити громадсько-культурний центр у будівлі найстарішого кінотеатру міста – кінотеатру Ілюзіон. Так з’явився на світ громадсько-культурний центр Kherson Art Hub Ілюзіон.
За два роки існування центра було презентовано безліч програм світових та українських кінофестивалей, серед яких Фестиваль американського кіно “Незалежність”, Docudaya Ua, Відкрита ніч, Молодія, Кіномедіа, Фестиваль кіно для дітей та підлітків “Єдність та толерантність”, Чілдрен Кінофест, 100 фільмів за 100 хвилин та багато інших.
Проведено 5 рок-фестивалів “Рок поток” (засновник, активіст руху – Роман Август), умовні квартирники та лампові концерти на базі простору центру. В рамках музичного напрямку роботи центру – жителі м.Херсона відкривали для себе нових музичних виконавців, майбутніх зірок.

Восени 2017-го року проведено “кіноміст” із Францією, з куратором Канського кінофестивалю Джарольдом Дюшосуа. Кожен херсонський кіномитець міг задати питання визначній особистості у світі кінематографу, та краще зрозуміти наявні тренди та можливості для розвитку себе у кар’єрі.

 

Kherson Art Hub. Активісти, творча акція біля кінотеатру Ілюзіон

 

У 2017-2019х роках проводилась advocacy-кампанія із захисту кінотеатру Ілюзіон. До кампанії проти свавілля місцевої ради – приєднались Міністерством культури України, Фундація регіональних ініціатив (ФРІ), Конгрес активістів культури, фестиваль документального кіно Docudays Ua. Громадські діячі, політичні та громадські рухи. Та, безумново жителі м.Херсона. Складна ситуація навкруги центру допомогла чи не вперше об’єднати громадські організації у створення коаліції – громадську спілку МКР Арт Хаб Ілюзіон (у спілку війшли 13 громадських організацій міста Херсона та Херсонської області).

Керівник організації: Леонід Єжуров, голова правління ГО

2012 – 2022 Громадська організація “Режисер.Орг” (ЄДРПОУ 39198270) / Арт-група Режисер.Орг. Кіновиробництво, відеомистецтво, art-проекти, культурні ініціативи, фестивалі, популяризація українського аудіовізуального мистецтва, розвиток та просування талантів.