РЕЖИСЕР.ОРГ

Kherson Art Hub Ілюзіон

Громадсько-культурний центр у місті Херсоні

Концепція

Нове життя «Ілюзіону» ініціатори проекту бачили в якості багатофункціонального культурного центру, де творча молодь може знайти свого глядача / слухача / шанувальника, а поціновувачі мистецтв зможуть отримати різноманітність культурних подій, незвичайний і цікавий творчий продукт. Компактний зал для глядачів розміром у 50 квадратних метрів використовувався, як публічний, а, в деяких випадках, і як робочий простір для створення арт-контенту. Репертуар Kherson Art Hub багато в чому залежив від ініціатив, які будуть виявляти херсонські таланти і починаючі свою діяльність менеджери культури. Кінопокази (українського та світового кіно), фестивалі, музичні івенти та концерти, художні та фото-виставки, вистави, майстер-класи, засідання молодіжних організацій та ініціативних груп та багато іншого.
Розвиток проекту можна прослідити по світлинам на сторінці Kherson Art Hub у фейсбуці.


Керівник громадсько-культурного центру – Леонід Єжуров.
Заступник керівника – Дмитро Багненко.

Результати роботи:

  • 20 місяців роботи
  • 15 волонтерів
  • 301 захід
  • 3 міжнародні кінофестивалі
  • 6 концертів фестивалю “Рок-потік”
  • 5 освітніх та
  • 4 щотижневі тематичні клуби
  • 4 спектаклі (поставили тут)
  • 5000 відвідувачів

На базі культурного центру Kherson Art Hub за ініціативи групи молоді, Романа Августа, Дмитра Багненко, Олега Робко, Михайла Глижева та інших з’явився фестиваль аторської музики “Рок-поток” (котрий на якомусь етапі переріс у масштабну подію в центрі міста)

Робота зі ЗМІ

Advocacy-кампанія

Українська молодь вийшла на захист найстарішої кінозали міста та проти свавілля місцевої влади та криміналу (Херсонської обласної ради за головуванням, нині  арештованого за підозрою у організації особливо жорстокого вбивства політичного опонента, Владислава Мангера). На акції протесту, перформанси, творчі акції, акції тихої непокори.
Громадські організації Херсона для конструктивного діалогу із владою об’єднались у мережу розвитку Арт Хаб Ілюзіон.
Активісти, журналісти та архітектори об’єднались для розробки стратегії розвитку та пропозицій для Херсонської обласної ради, як можна трансформувати об’єкт, аби він став і максимально привабливим і не був дотаційним.

Мер Володимир Миколаєнко запропонував Херсонській обласній раді передати об’єкт з балансу області на баланс міста, якщо у області є труднощі в утримуванні об’єкта. Але пропозиція Херсонською обласною радою була відторгнута.
Міністерство культури України, Фундація регіональних інціатив (ФРІ), Конгрес Активістів Культури, Мыжнародний естиваль документального кіно про права людини Docudays Ua звернулись до Херсонської обласної ради із закликом зберегти культурний центр.

Творчі акції протесту

Чим все закінчилось?

Але громадсько-культурний центр і кінотеатр “Ілюзіон” в якому він перебував був закритий і відданий в оренду будівельній фірмі “Строй-гіпс”, згодом контракт був розторгнутий, але для місцевої громади кінотеатр так і залишається закритим.

Коротко про історію культурного центру можна дізнатись з короткометражного документального фільму “Ілюзії на дні”.

2012 – 2022 Громадська організація “Режисер.Орг” (ЄДРПОУ 39198270) / Арт-група Режисер.Орг. Кіновиробництво, відеомистецтво, art-проекти, культурні ініціативи, фестивалі, популяризація українського аудіовізуального мистецтва, розвиток та просування талантів.