Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» як виклик для кіношників-мандрівників»

9 березня в Кризовому медіа-центрі Херсон (вул. 9 Січня 30, 1й поверх, 33 оф.) відбулася прес-конференція з теми «Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» як виклик для кіношників-мандрівників», на якій організатори та партнери відео-марафону розповіли про його унікальну для Херсона ідею, результати та подальші плани.

Спікери:

• Леонід Єжуров — голова громадської організації «Режисер.Орг», займається проведенням кіноосвітніх та кінофестивальних заходів з 2010-го року. Співзасновник міжнародного відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро»;

• Олексій Бедрінов — директор туристичної компанії «ПанГео» , співзасновник відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро»;

• Дмитро Козонак — керівник pr-агенції «ОфОнОф», співзасновник відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро»;

• Артем Шоломко — херсонський фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро»;

• Артур Бурмістров — фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро». Свою конкурсну роботу знімав перебуваючи у Китаї;

• Руслан Бурмістров — херсонський фільмейкер.

• Галико Анастасія – миколаївський фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафону.

Організатори розповіли про перший відео-марафон в Херсоні «За 80 у.о. навколо Європи». Леонід Єжуров зазначив головні цілі проекту:

«Представити всіх кіношників в Україні один одному, і щоб херсонці побачили, які є інші незалежні фільммейкери, і щоб вся Україна побачила херсонців, миколаївців, львів’ян. Також ціль проекту була познайомити українських професіоналів з Європою, тому що молоді люди зараз рідко їздять в Європу. Тому ця ідея, яку запропонувала туристична компанія «ПанГео» та pr-агенція «ОфОнОф», — що можна подорожувати Європою дуже дешево, привела до того, що навіть ті, хто не виграв в конкурсі, все одно перемогли, тому що дізналися про те, як можна подорожувати Європою дуже недорого».

Під час проекту організатори розповіли, як можна дуже дешево подорожувати Європою. Наприклад, загальна вартість маршруту, який переміг, «Будапешт-Мілан, Мілан-Берлін, Берлін-Брюссель, Брюссель-Будапешт» — $64.

«В сьогоднішньому розумінні подорожування з однієї точки в іншу – сотні доларів мусить коштувати авіаквиток. Так і є, але наявні і інші можливості – за 10 євро, наприклад. Отже, зібравши кілька сотень доларів чи євро, і при відкритій візі можна спокійно вкластися в бюджет і об’їздити половину Європи. Директор туристичної компанії «ПанГео» так і подорожував багато зі своєю дружиною. Тому я вважаю, що цей проект є корисним для суспільства в першу чергу. Тому що існує багато стереотипів, пов’язаних з подорожуванням», — зазначив Дмитро Козонак, керівник pr-кампанії «ОфОнОф».

Олексій Бердінов розповів, що вирішив взяти участь в проекті, тому що сам має досвід у подорожуванні лоу-костами, і захотів поділитися своїми знаннями та підтримати молодь, допомогти побачити світ і показати, що подорожувати насправді не так дорого, як більшість вважає.

Брати Артур та Руслан Бурмістрови розповіли, що в них виникла висока мотивація на участь в кіно-марафоні, тому що вони ніколи не були в Європі.

«Я вважаю, що це неймовірна можливість і гарна ідея, яку змогли реалізувати організатори, тому ми їм дуже вдячні. Під час зйомок ніяких труднощів не було, бо у нас була висока мотивація на участь у цьому проекті. Коли дізнався про цей конкурс, я був в Китаї і кожного дня брав з собою камеру, шукав потрібні локації і просто знімав», — зазначив Артур Бурмістров.

Анастасія Галико розповіла про задумку свого фільму – дівчину, яка після попадання осколку снаряда їй до вуха перестала чути. Автори хотіли передати ті почуття, які переживала дівчина, яка більше 20 років чула, а після трагедії втратила слух.

«Багато хто питав у нас: чи це справжня дівчина, чи це була реальна історія? Але ні – це вигадана історія. І якщо багато хто подумав, що наша історія справжня – то ми якось достукались до глядачів і це має сенс», — прокоментувала Анастасія Галико.

Про міжнародний марафон:

Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» почався 31-го грудня в Херсоні, і був доступним для участі, як професійним кінематографістам, так і кіноаматорам. Всі учасники повинні були записати відеопрезентацію, зняти короткий фільм в своєму місті, написати сценарій і розробити маршрут поїздки, враховучи відвідування від 3-х до 5-ти європейських міст (всі витрати на проїзд та проживання беруть на себе організатори).

Серед завдань відео-марафону: — створення умов для ще більшої активізації українських кінематографістів і кіноаматорів знімати якісні фільми та шоу; — Демонстрація можливостей і набуття навичок учасників відео-марафону подорожувати по Європі з комедійно-смішними цінами; — Придбання спільного досвіду пітчинг проектів (пітчинг — це презентація кінопроекту з метою знаходження інвесторів, готових фінансувати цей проект).